Môj OTO

Pätnásty ročník televíznej súťaže OTO (Osobnosť  televíznej obrazovky) bol pompézny a napucovaný, ako asi aj predchádzajúce ročníky.

Sála opery v novej budove Slovenského národného divadla v Bratislave bola natrieskaná divákmi, zvedavých na známe, zväčša celkom mladé tváre reprezentantov ľahkonohých televíznych múz. Keď potom šéfredaktorka Renata Klačanská oznámila, že Cenu časopisu Život za Televízny počin roka získal Pavel Dvořák, mnoho prítomných bolo asi prekvapených. Zdalo sa mi dokonca, že prekvapení boli aj moderátori súťaže, Adela Banášová a Matej Sajfa Cifra. Teda aspoň pokyn mi neudelili žiadny, čo však napokon ani nebolo treba, potlesk divákov svedčil tom, že vedia, o čo ide. Že cenu dostáva história a ja len ako jej malý hovorca. Že medzi príbehy mladých ľudí o žeravej súčasnosti sa votrela sivovlasá disciplína veľkých a overených drám.

A tak prekvapujúcou bola asi len kravata, ktorou som musel nahradiť tradičnú koženú bundu. Mimochodom, piatu, štyri predchádzajúce som za 36 rokov spolupráce so Slovensko televíziou celkom zodral.

image

Redakcia Života mi udelila svoju cenu za dva najnovšie filmy z cyklu Hľadanie stratených svetov, Čierna kráľovná (nakrútená na námety rovnomennej knihy Daniely Dvořákovej)  a Sicílski králi na uhorskom tróne, dvadsiaty prvý a dvadsiaty druhý film cyklu, ktorý sa začal nakrúcať v roku 2008 a aj tento rok plánuje ďalšie snímky.

Komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.