Stopy dávnej minulosti

V roku 1994 vytvoril historik Pavel Dvořák s režisérom Gejzom Kendym a scenáristom Petrom Vrchovinom cyklus krátkych dokumentov o významných udalostiach najstaršej histórie Slovenska.

Práva na tieto filmy patria RTVS. Na túto stránku sme umiestnili len odkazy na videá, ktoré sú zhliadnuteľné na Youtube. Videá na internet nenahral Pavel Dvořák ani nikto iný z Vydavateľstva RAK.

V zozname je 126 videí. Zobrazia sa kliknutím na tri čiarky v ľavom hornom rohu.

Na základe filmového seriálu vznikli tieto knihy:

2 replies on “Stopy dávnej minulosti – filmový seriál

 • Ľuba Lučanská

  Milý pán Dvořák,

  som stálou a vďačnou čitateľkou Vašich nádherných kníh a sledovala som kedysi aj Vaše dokumentárne filmy, v ktorých ste nás viedli cez našu históriu najstarších čias, preto by som bola veľmi rada, keby ste tieto dokumentárne filmy mohli zhromaždiť na DVD nosiče a vydať ich. Bola by som ich prvá odberateľka! Pouvažujte o tom. Určite by sa Vám to vyplatilo!

  Srdečne si Vás pozdravujem a želám ešte veľa rokov v zdraví a šťastí, aby sme boli čitateľmi a svedkami ešte mnohých vašich skvelých diel a činov!

  Odpovedať
  • Pavel Dvořák

   Ďakujeme za krásny komentár. Bolo by to skvelé, ak by sa to dalo spraviť, avšak filmy patria Slovenskej Televízii. Museli by to teda vydať tam. My na to dosah nemáme. I keď by sme to tiež radi videli dostupnejšie pre široké publikum.

   Odpovedať

Komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.