Rôzne filmy z dieľne Vydavateľstva RAK a priateľov.

Krátky film o pravdepodobne najstaršom kresťanskom zvone na Slovensku z hradiska Valy nad obcou Bojná. Nálezy z tejto lokality dokazujú, že kresťanstvo prišlo na Slovensko už pred príchodom Konštantína a Metoda.
Film je podobenstvom cesty írskych mníchov, ktorí vykonávali vo vtedajšej Európe svoju misionársku činnosť a obracali pohanov na kresťanov.

Zvon

Krátky film o pravdepodobne najstaršom kresťanskom zvone na Slovensku z hradiska Valy nad obcou Bojná. Nálezy z tejto lokality dokazujú, že kresťanstvo prišlo na Slovensko už pred príchodom Konštantína a Metoda.Film je podobenstvom cesty írskych mníchov, ktorí vykonávali vo vtedajšej Európe svoju misionársku činnosť a obracali pohanov na kresťanov.Film nakrútil Jakub Dvorak v produkcii Jiřího Jánošíka, účinkuje Pavel Dvorak ako rozprávač a Vojtech Varga ako írsky mních. Strih a zvuk Pavol Markovič, hudobná spolupráca Samuel Smetana.

Posted by Vydavateľstvo Rak - Internetové kníhkupectvo on Saturday, 10 December 2011

Film nakrútil Jakub Dvorak v produkcii Jiřího Jánošíka, účinkuje Pavel Dvorak ako rozprávač a Vojtech Varga ako írsky mních. Strih a zvuk Pavol Markovič, hudobná spolupráca Samuel Smetana.

Svätoplukova ríša – Prvý film Pavla Dvořáka (1980)

Svätoplukova ríša - Prvý film Pavla Dvořáka (1980)

Ukážka prvého filmu Pavla Dvořáka z roku 1980.

Posted by Vydavateľstvo Rak - Internetové kníhkupectvo on Tuesday, 10 January 2012

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.