Knihy Pavla Dvořáka mladšieho

Pavel Dvořák mladší žije už viac ako desať rokov v Číne, kde točí videá, píše blog a knihy o čínskej kultúre a živote v Šanghaji.

  • MOJA ČÍNSKA DEKÁDA, Príbehy chlapca, ktorý dospel v Číne – vtipné, ale i smutné; prekvapujúce, či niekedy až šokujúce; ale vždy veľmi zaujímavé zážitky sinológa, tlmočníka čínštiny a YouTubera Pavla Dvořáka z viac ako desiatich rokov života medzi Číňanmi.
  • ČÍNSKY ZÁPISNÍK, Hovor uvážlivo, konaj rozvážne – ručne robený zápisník s čistými stranami od slovenskej firmy Remini, ktorý vyšiel spoločne s knihou Pavla Dvořáka.
  • DENNÍK Z WUHANU, Zápisky z mesta v karanténe – Pavel Dvořák z preložil z čínštiny denník spisovateľky Fang Fang o tom, ako prebiehal začiatok pandémia vo Wuhane.

Pavel Dvořák vyštudoval sinológiu na Univerzite Palackého v Olomouci, od roku 2009 žije v Číne, kde sa aj oženil. Pracoval ako tlmočník čínštiny, tlmočil rôzne bilaterálne rokovania s čínskym premiérom Li Keqiangom aj prezidentom Xi Jinpingom, ale aj rokovania nadnárodných firiem ako LEGO či Mondelez. Pred pandémiou organizoval cestovateľské zájazdy do netradičných destinácií Číny. Počas pandémie založil dnes už úspešný YouTube kanál o živote v Šanghaji a čínskej kultúre.