Termín dodania knihy Pod vládou ženy

Milí čitatelia,

vieme, že mnohí z Vás už nedočkavo čakajú na knižku Daniely Dvořákovej Pod vládou ženy, čo je prvý diel trilógie Rytier bez kráľa. Niektorí z Vás si knihu už aj v rámci predpredaja kúpili za výhodnejšiu cenu, za čo sme Vám veľmi vďační a vážime si, že ste ochotní na knihu čakať. Pôvodný termín vydania mal byť tento týždeň, bohužiaľ tlačiareň nám na poslednú chvíľu hlási problémy s dodávkou niektorých materiálov a preto vás prosíme ešte o chvíľku trpezlivosti. Kvôli pandémii vznikajú problémy s dodávkami materiálov v mnohých odvetviach, od čipov, cez prepravné kontajnery, až po dodávky papiera. Kniha by mala byť u nás v sklade začiatkom augusta a hneď, ako príde, začneme s odosielaním objednávok. Mrzí nás, že na knihu musíte tak dlho čakať, ale verte nám, ani my sa jej už nevieme dočkať. A sme si istí, že čakanie za to bude stáť.

Z dôvodu meškania výroby sme taktiež zastavili predpredaj. Kniha bude opäť v predaji až dokončení výroby.

Niektorí z Vás si možno kladú otázku, prečo sme spustili predpredaj tejto knihy s tak veľkým predstihom. Máme radi odkryté karty, predsa len Vydavateľstvo Rak tu je aj vďaka priazni našich čitateľov, a preto si Vám to dovolíme vysvetliť.

Dôvod je jednoduchý, v priebehu polroka vydávame päť titulov, čo pre tak malú firmu, ako sme my, je naozaj veľká výzva. Práca na rukopise niektorých titulov sa výrazne natiahla, čo zapríčinilo že tri z piatich titulov, sme museli vydať v jednom mesiaci a k tomu prišla dotlač knihy Šarlatáni, pretože je o knihu veľký záujem (čo nás samozrejme veľmi teší). Na to, aby sme takto veľké výdavky v jednom mesiaci vedeli pokryť, sme museli využiť predpredaj ešte nevydanej knihy. Na revanš za vašu pomoc sme ponúkli zľavu na všetky tri tituly v predpredaji.

Váš záujem bol obrovský, čo nás veľmi potešilo a pomohlo nám všetky tieto knihy úspešne dokončiť. Žiaľ, za cenu, že od Vás musíme žiadať, aby ste na knižku, na ktorú sa tešíte, počkali. A všetci vieme, že čakanie je niekedy veľmi únavné. Veríme ale, že kniha už nebude mať ďalšie meškanie, čoskoro k nám príde a my vám ju konečne budeme môcť poslať.

No a samozrejme máme pre vás pripravených aj niekoľko nových titulov a náš publikačný plán je viac menej plný až do roku 2023. Takže sa máte na čo tešiť.

Ešte raz ďakujeme

Pavel a Daniela Dvořákovi

p.s. Kniha Kuchár v stredoveku už vyšla a posielam ju hneď

Komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.