Po dvadsiatich rokoch opäť prichádza Krvavá grófka Bátoryčka

Po takmer dvadsiatich rokoch opäť prichádza do kníhkupectiev Krvavá grófka – dnes už legendárna kniha fotografa Karola Kállaya a historika Pavla Dvořáka.

Krvavá grófka je historické rozprávanie o podľa Guinnessovej knihy rekordov najväčšej vrahyni všetkých čias – “Čachtickej panej”, a rovnako je to aj zamyslenie sa nad tým, čo z týchto krvavých príbehov je pravda a čo legenda. Tak ako je Čachtická paní legendou slovenskej histórie, tak sa aj prvé vydanie knihy z pred dvatsiatich rokov stalo legendou knižného trhu, kniha bola vyznamenaná Cenou Egona Ervína Kischa a cenou za najkrajšiu knihu ilustrovanú fotografiami na Pražskom knižnom veľtrhu roku 2000.

[product_mod id=”1775″]
[custom_add_to_cart size=”vc_btn_lg” style=”vc_btn_rounded_outlined” text_color=”#1e73be” id=”1775″]

Iniciátorom celého diela bol jeden z najslávnejších slovenských fotografov Karol Kállay, ktorý dal knihe vtedy neznámy obrazový rozmer. V tomto novom inovovanom vydaní prešli jeho fotografie kedysi zaznamenané na film digitálnou úpravou, aby v aj v dnešnej tlači vyzerali rovnako krásne, ako na fotografiách vyvolaných samotným dnes už nebohým fotografom. O texty sa postaral najznámejší slovenský historik Pavel Dvořák, ktorý celú knihu, kombináciu textov a fotografií spojil do jedného celku.

Komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.