Lovci mamutov a tí druhí

6.0014.90 vrátane DPHVýber možností

lovci-mamutov-obalka

Už tridsať rokov vypredaná kniha Lovci mamutov a tí druhí je kniha, ktorú som napísal v ošiali nadšenia nad pravekom, nad jeho objavovaním, nad ľuďmi, ktorí ho objavovali, ale aj nad mojím vlastným objavovaním tejto nekonečnej éry. Keď som svoju starú knihu po rokoch opäť čítal, s prekvapením som zistil, že príbehy, ktoré ma kedysi nadchli, ani dnes nestratili pútavosť. A tak sú tu Lovci mamutov a tí druhí v druhom, textovo doplnenom vydaní. Aj obrázky Jozefa Cesnaka sú farbistejšie vďaka tomu, že autor poskytol originálne predlohy, ktoré prešli moderným technickým spracovaním.

JC_020_U

Sledujte novinky Vydavateľstva RAK

RAČÍ KLUB

Odoberajte novinky Vydavateľstva Rak

Ukážka

Ukážka

[responsive-flipbook id=”lovci_mamutov”]

Lovci mamutov ako audiokniha

Dostupné na stiahnutie v obchode vydavateľstva audiolibrix Devätnásť príbehov o dejinách praveku Audiokniha pre mladých čitateľov, kde autor na základe nových paleontologických objavov vyrozprával históriu Slovenska v praveku. Devätnásť príbehov o dejinách praveku a životných osudov objaviteľov vyšlo po prvý raz v roku 1983. Autor už mal za sebou prvé štyri “knihy o archeológii” z […]

Výkrik hlinených mohýl

Na pohreb má každý človek právo. Také právo platilo odnepamäti. Menil sa len spôsob pochovávania. Súvisel s vierou v jestvovanie „druhého sveta“, sveta mŕtvych, a tá je nie vždy rovnaká. Kresťania hľadajú druhý svet v nebi, Indiáni vo večných loviskách, mŕtvi Austrálčania sa túlajú v buši a po čase sa menia na stromy, mohamedáni sa vo svojom raji radujú z tých istých vecí ako na zemi, a sú aj také náboženstvá, ktoré neveria v druhý svet, ale v návrat duší do pozemského sveta, v prevtelenie do nových ľudí, ba aj do zvierat a predmetov.

Dedinka pod lesom

Je to zvláštne, ale v Domici sa nenašiel nijaký človek, nijaký hrob, a nielen v jaskyni, ani pri vchode do Domice, ani v jej okolí, široko-ďaleko nikde. Domickí ľudia akoby kdesi zmizli. Bola to záhada slovenského praveku, ba nielen slovenského, ale aj maďarského, rumunského, poľského, ukrajinského, rakúskeho, srbského a možno aj ďalších krajín, kde žili tvorcovia tej istej kultúry ako v Domici. (Archeológovia ju nazývajú bukovohorskou kultúrou, podľa prvého náleziska v Bukových horách v Maďarsku.)

Hotel Bludný balvan

Ešte prednedávnom stál v Alpách zvláštny hotel. Nebol to veľ ký hotel, skôr chata pre niekoľ kých turistov. Boli by azda prišli aj viacerí, ale nemali by kde spať, pretože chata sa už nedala zväčšiť. Nebolo miesto na ďalšiu prístavbu. Chata nestála totiž ako iné na pevnej zemi, ale na obrovskom, niekoľko desiatok metrov vysokom, pekne zaokrúhlenom balvane.

6.0014.90 vrátane DPHVýber možností

lovci-mamutov-obalka