Kalendárium

10.12. o 18:00 v Bratislave – KRST KNIHY STOPY DÁVNEJ MINULOSTI 10
Kafé Lampy, Černyševského 3761/42, 85104 Bratislava, Slovakia. Facebook
Vstup je VOĽNÝ, ale prosím rezervujte si miesto prostredníctvom tickpo.sk alebo mailom kafelampy@kafelampy.sk

Knihu bude krstiť Milan HOMOLKA – režisér filmov a blízky priateľ Pavla Dvořáka. V rámci krstu budeme premietať ukážku aj z novej audioknihy a bude možné kúpiť knihy s podpisom autorky.

Záverečný zväzok knižného cyklu Pavla Dvořáka Stopy dávnej minulosti autor už nestihol napísať, nečakane zomrel v decembri 2018. Jeho manželka, historička Daniela Dvořáková sa podujala zavŕšiť knižnú sériu namiesto neho.

Na základe osobnej korešpondencie a literárnej pozostalosti manžela napísala strhujúcu biografiu, ktorá zachytáva život a prácu Pavla Dvořáka počas tridsiatich štyroch rokov, ktoré strávila po jeho boku.

Ku každej kapitole sú zaradené texty Pavla Dvořáka, ktoré vznikali v tom období, o ktorom konkrétna kapitola pojednáva. Desiaty zväzok Stôp dávnej minulosti je tak spoločným dielom oboch manželov. Je to intímna výpoveď o láske, manželskom živote, smrti a smútku, a súčasne je to kniha plná histórie, myšlienok a nápadov z tvorby Pavla Dvořáka. Pavel Dvořák túto knihu už nemohol napísať sám a predsa je jej autorom. Je to jeho „nenapísaná“ kniha.