Videoblog a podcast

Zvon

Krátky film o pravdepodobne najstaršom kresťanskom zvone na Slovensku z hradiska Valy nad obcou Bojná. Nálezy z tejto lokality dokazujú, že kresťanstvo prišlo na Slovensko už pred príchodom Konštantína a Metoda.Film je podobenstvom cesty írskych mníchov, ktorí vykonávali vo vtedajšej Európe svoju misionársku činnosť a obracali pohanov na kresťanov.Film nakrútil Jakub Dvorak v produkcii Jiřího Jánošíka, účinkuje Pavel Dvorak ako rozprávač a Vojtech Varga ako írsky mních. Strih a zvuk Pavol Markovič, hudobná spolupráca Samuel Smetana.

Posted by Vydavateľstvo Rak - Internetové kníhkupectvo on Saturday, 10 December 2011

Krátky film o pravdepodobne najstaršom kresťanskom zvone na Slovensku z hradiska Valy nad obcou Bojná. Nálezy z tejto lokality dokazujú, že kresťanstvo prišlo na Slovensko už pred príchodom Konštantína a Metoda.
Film je podobenstvom cesty írskych mníchov, ktorí vykonávali vo vtedajšej Európe svoju misionársku činnosť a obracali pohanov na kresťanov.

Svätoplukova ríša - Prvý film Pavla Dvořáka (1980)

Ukážka prvého filmu Pavla Dvořáka z roku 1980.

Posted by Vydavateľstvo Rak - Internetové kníhkupectvo on Tuesday, 10 January 2012

Svätoplukova ríša – Prvý film Pavla Dvořáka (1980)

Stopy dávnej minulosti

V roku 1994 vytvoril historik Pavel Dvořák s režisérom Gejzom Kendym a scenáristom Petrom Vrchovinom cyklus krátkych dokumentov o významných udalostiach najstaršej histórie Slovenska.

Práva na tieto filmy patria RTVS. Na túto stránku sme umiestnili len odkazy na videá, ktoré sú zhliadnuteľné na Youtube. Videá na internet nenahral Pavel Dvořák ani nikto iný z Vydavateľstva RAK.

Múzeum života

V roku 1980 som získal cenu Osobnosť roka Televízneho klubu mladých. Slávnostné odovzdanie cien pojala česká televízia ako veľkolepý program, ktorý sa nakrúcal na vrchu Ješted. Každý z laureátov dostal príležitosť, aby niečo povedal a ja uprostred vyschnutých lesov zničených spaľovaním hnedého uhlia som porozprával o prvej ekologickej katastrofe v dejinách ľudstva, o vyhubení mamutov a s tým aj veľkolepej kultúry ich lovcov. Moje vystúpenie si v televízii vypočul brnenský režisér Aleš Lowák, ktorý v tom čase pripravoval cyklus filmov o obrazoch Zdenka Buriana. Sprievodcom mal byť sám Burian, ale ten náhle zomrel a tak pán Lowák prišiel na myšlienku, že by som ho mohol zastúpiť. Prijal som a bolo z toho dvadsať polhodinových dokumentárnych filmov v cykle Múzeum života.

Práva na tieto filmy patria RTVS. Na túto stránku sme umiestnili len odkazy na videá, ktoré sú zhliadnuteľné na Youtube. Videá na internet nenahral Pavel Dvořák ani nikto iný z Vydavateľstva RAK.

Komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.