Múzeum života

V roku 1980 som získal cenu Osobnosť roka Televízneho klubu mladých. Slávnostné odovzdanie cien pojala česká televízia ako veľkolepý program, ktorý sa nakrúcal na vrchu Ješted. Každý z laureátov dostal príležitosť, aby niečo povedal a ja uprostred vyschnutých lesov zničených spaľovaním hnedého uhlia som porozprával o prvej ekologickej katastrofe v dejinách ľudstva, o vyhubení mamutov a s tým aj veľkolepej kultúry ich lovcov. Moje vystúpenie si v televízii vypočul brnenský režisér Aleš Lowák, ktorý v tom čase pripravoval cyklus filmov o obrazoch Zdenka Buriana. Sprievodcom mal byť sám Burian, ale ten náhle zomrel a tak pán Lowák prišiel na myšlienku, že by som ho mohol zastúpiť. Prijal som a bolo z toho dvadsať polhodinových dokumentárnych filmov v cykle Múzeum života.

Práva na tieto filmy patria RTVS. Na túto stránku sme umiestnili len odkazy na videá, ktoré sú zhliadnuteľné na Youtube. Videá na internet nenahral Pavel Dvořák ani nikto iný z Vydavateľstva RAK.

V zozname je 17 videí. Zobrazia sa kliknutím na tri čiarky v ľavom hornom rohu.

Komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.